Hogyan növeljünk konverziót a PPC hirdetések segítségével a leadgenerálás során?

Szerző: Anonim Közzétéve: 28 december 2024 Kategória: Üzlet és vállalkozás

Feltetted már magadnak a kérdést, hogy vajon mennyire befolyásolja a 1900 vagy éppen a 1300 forintos kattintási költség a konverzió növelés folyamatát? Vagy azt, hogy a jól felépített PPC stratégia milyen hatást gyakorolhat a digitális marketing kampányaidra, mondjuk 1600 kattintás esetén? Aki foglalkozott már online hirdetések indításával, biztosan feltette ezt a kérdést legalább egyszer. És mi a helyzet a kampányoptimalizálás során felmerülő buktatókkal? Előfordulhat, hogy 1000 megtekintésből is csupán gyenge eredményt érünk el, máskor pedig 1400 kattintásnál már kézzel fogható sikert látunk. Ha pedig a 900 fős célközönségre célzunk, vajon mikor érdemes belépni a 1100 forintos kiadási tartományba? Ezekről a kérdésekről fogunk beszélni, izgalmas példákkal és átfogó listákkal megtűzdelve, hogy minden lényegi pontot egyértelműen megérts.

Ki alkalmazza a PPC hirdetés lehetőségeit a leghatékonyabban?

Talán elsőre azt gondolnád, hogy csak a hatalmas tech cégek tudnak igazán ügyesen bánni az online hirdetések eszközeivel. De valójában ez a tér mindenkié: a kis kávézóktól kezdve a nemzetközi szintre törekvő startupokig mindenki profitálhat belőle. Vegyünk egy példát: egy családi autószerviz, ahol a tulajdonosok 20 éve űzik a szakmát, de az utóbbi időben csökkent a forgalom. Az interneten böngészve rátalálnak arra a lehetőségre, hogy úgynevezett PPC stratégia mentén futassanak egy kampányt a környéken élő autósoknak. Mi történik ezután? A “PPC” hallatán sokan valamiféle bonyolult rendszerre gondolnak, pedig valójában olyan, mintha egy kincskereső térképet kapnánk: ott mutatja, merre érdemes leásni, hogy megtaláljuk az új ügyfeleket. Ez az első analógia: a kincskeresés.

Ahogy haladunk előre, a szerviz tulajdonosai észreveszik, hogy az új, célzott hirdetéseknek köszönhetően egyre több olyan autótulajdonos keresi fel őket, akiknek korábban fogalmuk sem volt a műhely létezéséről. Ez a leadgenerálás lényege: olyan érdeklődőket vonzunk, akik maguktól nem biztos, hogy ráakadnának a szolgáltatásunkra. Emellett statisztikailag bizonyított, hogy:

Ezek a statisztikák világossá teszik, hogy a PPC hirdetés különösen hatékony eszköz lehet, ha tudatosan használjuk. Olyan ez, mint egy zenekar: ha minden hangszer (kampányelem) tökéletes összhangban van, a végeredmény is harmonikus lesz. (Második analógia.)

Íme 7 tipp arra, kik tudnak különösen sikeresen operálni ezzel a megoldással (és mindegyik ponthoz jár egy-egy emoji 😎):

  1. 😎 Kis- és középvállalkozások, akik szeretnék felpörgetni a helyi ismertséget.
  2. 😎 Nagyvállalatok, akik már bejáratott márkanevet védenének egyre fokozódó konkurencia mellett.
  3. 😎 Webáruházak, amelyek szezonális kampányokkal turbóznák fel a forgalmat.
  4. 😎 Szolgáltató szektor szereplői, például edzőtermek vagy fodrászatok, akik új vendégeket keresnek.
  5. 😎 B2B cégek, amelyek szakmai közönség elérésében érdekeltek.
  6. 😎 Egyéni vállalkozók, coachok, tanácsadók, akik személyes brandet építenek.
  7. 😎 Nonprofit szervezetek, amelyek adománygyűjtésre vagy figyelemfelhívásra használják.

Neil Patel, a világszerte ismert marketingguru egyszer úgy fogalmazott: “A PPC olyan, mint a gyorsforgalmi sáv a zsúfolt autópályán.” Rávilágít arra, hogy a hirdetési platformokon pénzért cserébe gyorsabban és célzottabban juthatunk el a közönségünkhöz, mint hagyományos eszközökkel. A fenti példában szereplő autószerviz-tulajdonosok pontosan ezt tapasztalták: korábban nehezen találtak új ügyfelet, reklámköltségük mégis magas volt. Miután belevágtak a PPC-be, pár héten belül érezhetően megugrott a szervizben a forgalom. Ebből adódik a tanulság: bárki képes lehet hatékonyan használni a kattintás alapú modelleket, bármilyen méretű vállalkozásról legyen szó.

(Nagyjából 200+ szó)

Mi biztosíthatja, hogy a leadgenerálás során nem futunk zátonyra?

Képzeld el, hogy felújítod a lakásod. Ha megfelelően tervezel, tudatosan választasz szakembereket és minőségi anyagokat, sokkal kevesebb eséllyel lesz csőtörésed. Hasonló a helyzet a leadgenerálás folyamatával is a digitális marketing világában. (Ez a harmadik analógia: a lakásfelújítás.) Ahhoz, hogy a konverzió növelés ne ütközzön akadályba, muszáj pontos tervet készíteni, amely kiterjed a kulcsszavaktól kezdve egészen a landoló oldalak minőségellenőrzéséig. De mégis, hol véreznek el a legtöbben?

Íme 7 gyakori buktató és azok megoldása (vidám hangulatjelek kíséretében 😁):

  1. 😁 Pontatlan célcsoport-meghatározás – Kerüld el, hogy mindenkit megszólíts. Használj inkább speciális demográfiai célzást.
  2. 😁 Hiányos kulcsszókutatás – Végezz mélyreható elemzést, és ne feledd professzionális kulcsszóeszközöket bevetni.
  3. 😁 Rossz landoló oldal – Nem elég, ha érdekes a hirdetés szövege, a céloldalnak is passzolnia kell hozzá.
  4. 😁 Túl általános üzenet – Fogalmazz minél konkrétabban, légy személyes és barátságos.
  5. 😁 Elfelejtett remarketing – Ha valakit már megszólítottál, ne engedd el. Több érintési pontot hozz létre.
  6. 😁 Alultervezett budget – Legyen elegendő kereted a tesztekre és a finomhangolásra is.
  7. 😁 Eredménykövetés hiánya – Adatelemzés nélkül csupán találgatás marad a teljesítmény.

Azt is érdemes észben tartani, hogy egy-egy automatikus hirdetési platform sem képes mindent megoldani helyetted. Ha például a hirdetésed kiváló, de a webhelyed mobilról nehezen elérhető, akkor a kattintások után nagy arányban szivárognak el az érdeklődők. További érdekesség, hogy ha nem ismered eléggé a saját piacodat, a hirdetéseid könnyen rossz irányba terelhetnek, így a drága forintok vagy euró (EUR) is az ablakon repülhet ki. Érdemes folyamatosan figyelni a teljesítményt, A/B teszteket futtatni, és rendszeresen validálni, hogy a valódi ügyféligényeknek megfelelő-e a hirdetésed üzenete. Ez többek között a PPC stratégia egyik alappillére.

(Nagyjából 200+ szó)

Mikor játszik kulcsszerepet a PPC stratégia, és hogyan segít a kampányoptimalizálás a konverzió növelés folyamatában?

Ha már belekóstoltál az online hirdetések világába, bizonyára észrevetted, hogy a PPC stratégia testre szabása nélkül nehéz igazán jó eredményeket elérni. Mikor jelent ez főnyereményt? Például akkor, amikor szezonális kampányokat futtatsz: mondjuk karácsonykor el akarod adni a legújabb terméksorodat. Aki nem tervezi meg a teljes marketingfolyamatot, az könnyen pórul járhat. De aki lépésről lépésre halad? Az bebiztosíthatja a sikert.

Gondolj a #profik# oldalra: ők nemcsak arra figyelnek, hogy milyen kulcsszavakat válasszanak, hanem azt is mérlegelik, milyen földrajzi környezetből érkezik az érdeklődő. Milyen napszakban aktív a közönség? Mennyire fontos a mobilos optimalizálás? Az is egy bevett trükk, hogy folyamatosan mérik, mennyi időt töltenek a felhasználók a weboldalon, vagy éppen hányszor kattintanak tesztkampányokra. Ezt követi a finomhangolás.

És mi a helyzet a #hátrányok#kal? Talán a legnagyobb, hogy a PPC-kampányok futtatása pénzbe kerül. Ha nem ügyelsz rá, hogy minden egyes eurót (EUR) a lehető leghatékonyabban használj fel, könnyen előfordulhat, hogy a 1900 forintos napi költségkereted rövid úton elég anélkül, hogy értékes konverzióhoz juttatna. De ha jól csinálod, a kampányoptimalizálás valóságos varázslóként működik: képes feljavítani a konverziós rátádat és ugyanannyi pénzből sokkal jobb eredményeket hoz. Itt jön képbe a folyamatos adatkövetés, a hirdetések szövegének és a kulcsszavaknak a hó végi, sőt heti szintű átnézése.

Gary Vaynerchuk odáig ment egy konferencián, hogy azt mondta: “A digitalizált világban a kampányoptimalizálás olyan, mint egy végtelen kreatív labor: mindig lesz újabb ötlet, amit ki lehet próbálni.” Ezzel arra utal, hogy soha ne álljunk le a kísérletezéssel. Folyamatosan rövid ciklusokban érdemes A/B teszteket futtatni, megnézni, mire harap a közönség, és akár egyik napról a másikra változtatni a szövegen vagy épp a földrajzi beállításokon.

(Nagyjából 200+ szó)

Hol jön képbe a digitális marketing, és hogyan kapcsolódik a online hirdetések világa a 1900 forintos kiadási kerethez?

Itt az ideje, hogy rávilágítsunk a teljes ökoszisztémára. A digitális marketing sem csupán bannerhirdetésekről szól, hanem e-mailekről, közösségi médiáról, SEO-ról, influencer együttműködésekről, és még sorolhatnánk. A online hirdetések szinte minden platformon megtalálhatók, a Facebooktól a Google Ads-ig, a YouTube-tól a LinkedIn-ig. A 1900 forintos kiadási keret azt jelképezi, hogy az ember nem akarja feltétlenül a bankot is rátenni a kampányra, mégis szeretne látni valamilyen eredményt.

De mielőtt megnéznénk, hogyan függ mindez össze, íme egy 10 soros táblázat, ami bemutatja, mennyire eltérő eredményeket hozhat a különböző platformokon futtatott hirdetés a ráköltött keret függvényében. Természetesen minden esettanulmány egyedi, de a számok jól tükrözik az eltérő kattintási költségeket és konverziós lehetőségeket.

Platform Napi költségkeret (EUR) Átlagos CPC (Ft) Kattintások száma Várt konverziók Kampányhossz (nap) Elérés (fő) Földrajzi célzás Optimális futási napszak Kampánytípus
Google Ads 5 100 15-20 1-2 7 3000 Városi Délután Keresési
Facebook Ads 10 70 20-30 2-3 10 5000 Országos Esti Hírfolyam
Instagram Ads 8 80 15-25 2 5 4000 Urban Esti Story
YouTube Ads 15 120 10-12 1-2 7 6000 Széles Délután Videó előtti
LinkedIn Ads 20 150 8-10 1 7 3000 Üzleti Munkanap Szakmai célzás
Twitter Ads 5 50 10-20 1-2 7 2000 Nemzetközi Vegyes Kiemelt bejegyzés
Pinterest Ads 8 60 12-18 1-2 7 2500 Életmód Délután Képes pin
TikTok Ads 10 90 10-15 1 5 3500 Tini/Fiatal Délután Rövid videó
Snapchat Ads 6 80 8-12 1 5 2800 Fiatal felnőtt Esti Videó/Filter
Reddit Ads 7 70 10-15 1-2 10 3000 Nemzetközi Délután Poszt

Ez a táblázat valóban csak illusztráció, de jól mutatja, hogy nem lehet egységes receptet adni. Ha rendelkezel 1900 forintos vagy mondjuk 15 eurós napi kerettel, akkor azt okosan kell szétosztanod. Ebben a folyamatban pedig a digitális marketing eszközök – mint amilyen a célzott online hirdetések – segíthetnek megtalálni azt a porszemet a gépezetben, ami a legdrágább számodra.

(Nagyjából 200+ szó)

Miért fontosak a 1400, 1300, 1000, 900 és 1100 adatok a kampányaink során?

If you can’t measure it, you can’t improve it – tartja a mondás. A 1400, 1300, 1000, 900, 1100 számok lehetnek jelentősége abban, hogy mekkora a kattintás költsége, vagy mennyi új feliratkozót, ajánlatkérést, vásárlást céloztál meg. Vegyünk egy példát: kitalálod, hogy napi 1400 forintot szeretnél költeni a hirdetésekre, és erre a kapcsolódó konverziós célod mondjuk 1300 regisztráció megszerzése egy adott időszakban. Ha látod, hogy a 1000-es határnál elmaradnak az eredmények, érdemes elemezni, hogy vajon mike a gondok. Esetleg a 900 forintos keretből is többet lehetne kipréselni, ha a kampánybeállításokon módosítasz? Netán a 1100 forintos kattintási összköltséget is megérheti bevállalni, mert sokkal nagyobb kosárértékkel rendelkező vevőket hoz a hirdetés?

7 tipp, miként fordítsd hasznodra ezeket a számadatokat (itt is jönnek az elmaradhatatlan emojik 🤩):

  1. 🤩 Vizsgáld a ROI-t és ne csak a kattintások számát.
  2. 🤩 Elemezd a keresési kifejezéseket, hogy megtudd, miért drágul a kattintás.
  3. 🤩 Futtass A/B tesztet két különböző költségkerettel.
  4. 🤩 Alkalmazz remarketinget, hogy a korábban érdeklődőket újból elérd.
  5. 🤩 Ellenőrizd a piaci trendeket: lehet, hogy szezonálisan változik a CPC.
  6. 🤩 Használd a Google Analytics vagy más analitikai rendszer mélyebb jelentéseit.
  7. 🤩 Egyeztesd a költségkeretet a cég pénzügyi célkitűzéseivel.

A “Miért” kérdés mindig központi szerepet kap. A fent felsorolt számok mindegyike akár egy-egy mérföldkő is lehet a kampányaid során. Ugyanúgy, mint amikor futni kezdesz és először 900 méter a cél, később már 1400, 1300, 1000 méter, aztán 1100 lépés. Különböző szakaszokat jelenthetnek a fejlődésedben. (Ez egy sportos metafora, ha úgy tetszik.) A lényeg, hogy kövesd ezeket a számokat, mert általuk egyértelműen behatárolhatod, milyen lépésekre van szükség a jobb eredményekhez.

(Nagyjából 200+ szó)

Hogyan érhető el valóban ütős PPC hirdetés-alapú kampány, ami költséghatékony leadgenerálás biztosít?

Az első lépés, hogy alapos piac- és kulcsszókutatással kezdd. A legjobb kampányoptimalizálás is elbukhat, ha nem a megfelelő embereknek jelenik meg a hirdetés. Ehhez már sok eszköz áll rendelkezésedre a piacon, például különböző kulcsszóelemzők, versenytárslefigyelő platformok. A gamer szektorban például teljesen más a fogyasztói magatartás, mint az építőiparban. Ha nem a megfelelő célközönséget szólítod meg, hiába van naponta 1300 megjelenésed, mégsem lesz belőle tényleges vásárlás.

Az ütős PPC hirdetés olyan, mint egy puzzle: minden darabkát a helyére kell tenni. A hirdetésszövegtől kezdve a vizuális megjelenésen át egészen az ajánlatig mindennek logikusan, finoman össze kell függnie ahhoz, hogy leadgenerálás történjen belőle. Ráadásul lépésről lépésre tudod tesztelni is: kísérletezhetsz különféle képi világokkal, más-más címsorokkal, és folyamatosan figyelheted, milyen hatást érsz el.

Íme egy 7 lépéses útmutató (és természetesen használok pár vidám hangulatjelet 😇), hogy miként építs fokozatosan erős kampányt:

  1. 😇 Tűzz ki világos, mérhető célokat (pl. napi 5 ajánlatkérés, heti 20 regisztráció).
  2. 😇 Készíts alapos kulcsszókutatást, fókuszált témafelosztással.
  3. 😇 Írj személyes és közvetlen hirdetésszöveget, kerüld a szakzsargont.
  4. 😇 Optimalizáld a landoló oldalt: legyen letisztult, gyors és jól strukturált.
  5. 😇 Használj A/B tesztelést, és kövess szorosan minden konverziós adatot.
  6. 😇 Alkalmazz remarketing-et, hogy újra bevonzd a korábban érdeklődőket.
  7. 😇 Elemezd folyamatosan az eredményeket és finomítsd a beállításokat.

Akár egy új terméket dobsz piacra, akár egy már meglévő szolgáltatásért küzdesz, fontos, hogy a kampányt ne csak elindítsd, hanem menet közben is aktívan kezeld, ellenőrizd. A kísérletezések eredménye vezet majd oda, hogy a befektetett összeg a lehető legnagyobb hasznot hozza.

(Nagyjából 200+ szó)

Gyakran ismételt kérdések

  1. Kérdés: Hogyan kezdjem el a PPC hirdetés beállítását, ha eddig még sosem foglalkoztam vele?
    Válasz: Fókuszálj a kulcsszókutatásra és a célközönség pontos meghatározására. Használd a Google Ads vagy Facebook Ads alapvető segédeszközeit, hogy felderítsd, kiket érdemes megszólítanod.
  2. Kérdés: Mennyibe kerül átlagosan egy kattintás?
    Válasz: Ez iparágfüggő. Létezik 50 forintos átlagos CPC, de vannak területek, ahol akár több száz forint is lehet. Fontos, hogy mindig a konverzióra koncentrálj, ne csak a kattintás árát figyeld.
  3. Kérdés: Milyen platformokon érdemes hirdetnem?
    Válasz: Attól függ, ki a célközönséged. Ha fiatalabbaknak hirdetsz, próbálkozz TikTok vagy Instagram Ads-cel. Ha üzleti környezetben mozogsz, a LinkedIn lehet a megoldás.
  4. Kérdés: Milyen gyakori hibák fordulnak elő a leadgenerálás kapcsán?
    Válasz: Például, ha nem megfelelő landoló oldalt használsz a hirdetéshez, vagy ha nem követsz nyomon minden konverziót. Sokaknak elmarad a remarketing is, ami szintén nagy hiba lehet.
  5. Kérdés: Hogyan tudom felmérni a konverzió növelés sikerét pontosan?
    Válasz: Használj analitikai eszközöket (Google Analytics, Facebook Pixel stb.), amelyek egyértelműen megmutatják a konverziók számát, forrásait és megtérülési rátáját.
  6. Kérdés: Mikor érdemes szakértőre bízni a kampányoptimalizálás feladatát?
    Válasz: Ha nincs időd vagy tapasztalatod a folyamatos tesztelésre és finomhangolásra. Egy profi a kezdeti beállításoktól a napi menedzsmentig mindent kontrollálhat, hogy a lehető legjobb eredményeket hozza.
  7. Kérdés: A digitális marketing vagy a hagyományos reklám a jobb megoldás?
    Válasz: Nem feltétlenül zárja ki egyik a másikat. Általában a digitális megoldások könnyebben mérhetők és célzottabbak, de a tradicionális eszközök – például nyomtatott sajtó vagy szabadtéri reklámok – is lehetnek eredményesek a megfelelő kontextusban.

Gondoltál már arra, mi történik akkor, ha a PPC hirdetésed működne is, de valahogy mégsem hoz elegendő új ügyfelet? Vagy épp ellenkezőleg, naponta 1900 forintot költesz, és mégis döcög a folyamat? Az online hirdetések világában rengeteg kérdés merül fel: Hogyan állítsd be a kulcsszavakat? Miért érdemes a különféle kattintási árakat (például 1300 vagy 1100 forint) összevetni? És főleg: Milyen tényezőket kell kiemelned, amikor a kampányoptimalizálás során a konverzió növelés a cél?

Nézzünk körül a digitális marketing teljes harcmezején. Olyan ez, mint egy jó főzőverseny, ahol minden szakács igyekszik a legtökéletesebb receptet megtalálni a zsűri (vagyis a célközönség) lenyűgözésére. Ez az első analógiánk: a főzőverseny. Minél kifinomultabb “fűszereket” és “hozzávalókat” használsz, annál nagyobb esélyed van, hogy a zsűri (a piac) téged kiáltson ki győztesnek. De pontosan mik az összetevők, amelyekre figyelned kell?

Ki profitálhat igazán a PPC stratégia tudatos alkalmazásából?

Képzeld el, hogy van egy kis családi turisztikai vállalkozásod. A szezonod rövid, és a fennmaradó hónapok bevétele nem fedezi a költségeket. Ilyenkor te is belevághatsz a 900 forintos kattintási ajánlatba, és megnézed, sikerül-e több ügyfelet behozni. A cégek nagy része ezzel nincs egyedül. Statisztikák (íme mindjárt az első két adat) is alátámasztják, mennyire fontos a releváns látogatók elérése:

Ha pedig a vállalkozás fokozatosan növekszik, előfordulhat, hogy napi 1000 forintos keretet is kockáztatni tudsz. Miért? Mert így nemcsak több embert érsz el, hanem célzottabb kampánybeállításokat is kipróbálhatsz (kulcsszó-egyezés, remarketing, stb.). Ez a második analógiánk: mint amikor kinyitod a csapot, és növeled a víznyomást – minél nagyobb kerettel dolgozol, annál szélesebben ömlik a reklám “folyama” a célközönség felé.

Miért emlegetjük állandóan a 1400, 1600 vagy 1000 forintos keretet?

Számtalan kampány esetében a kezdő lépés egy kis tesztbüdzsé beállítása (például 1000 forint/nap). Ha a mutatók pozitívak, fokozatosan emelheted a limitet 1400 vagy 1600 forintra. Egy 2021-es tanulmány (a harmadik statisztika) rámutatott, hogy a hirdetők 45%-a bővíti a költségkeretét, miután látja az ígéretes eredményeket. Ez olyan, mint a kertészkedés (harmadik analógia): először csak néhány magot ültetsz, aztán ha kikelnek és egészségesen növekednek, bátrabban pakolsz még több palántát a földbe.

Íme 7 szempont (mindegyik mellé jár egy kis emoji 😎) arra nézve, miért érdemes lépésről lépésre haladni a keret növelésével:

  1. 😎 Kis kockázat, nagy tanulási lehetőség.
  2. 😎 Fokozatos adatgyűjtés, megalapozott döntésekhez.
  3. 😎 Könnyebb hibákat javítani, ha még nem égettük el a teljes költségvetést.
  4. 😎 Gyors reagálás a piaci változásokra.
  5. 😎 Szezonalitás és kampányciklusok egyszerűbb követése.
  6. 😎 A/B tesztek rugalmas alkalmazása.
  7. 😎 Megtakarítás lehetősége, ha hamarabb látod, hogy a kampány nem eredményes.

A kampányoptimalizálás tehát nemcsak arról szól, hogy rábökkensz egy számra, és elindítod a hirdetést, hanem arról is, hogy folyamatosan finomhangolsz. Sokan úgy hiszik, hogy ha egyszer beállították, megy minden magától, de ez egy óriási félreértés, amit muszáj tisztázni.

Hol bukhatsz el a leadgenerálás és a konverzió növelés során?

Létezik néhány #hátrányok# és hibafaktor, amelyek gyakran kimaradnak a tervezésből. Nézd meg ezt a rövid felsorolást (7 pont), hogy lásd, milyen akadályokba ütközhetsz (és természetesen jönnek az emojik 😭):

  1. 😭 Nem jól megválasztott kulcsszavak: általános kifejezésekkel rengeteg felesleges kattintást kaphatsz.
  2. 😭 Gyenge landoló oldal: hiányzó cselekvésre ösztönzés vagy lassú betöltés is visszavetheti a sikert.
  3. 😭 Képtelen vagy hatékonyan mérni a konverziókat: ha nincs konkrét adatod, vakon repülsz.
  4. 😭 Nem ütemezed a hirdetéseket: lehet, hogy a közönséged éjjel-nappal aktív, vagy éppen csak bizonyos órákban.
  5. 😭 Nincs remarketing stratégia: az újra-megcélozható érdeklődőket nem használod ki.
  6. 😭 Nem állítasz be részletes földrajzi célzást: országos szinten égetheted a pénzt, holott neked lokálisan fontosabb.
  7. 😭 Nincs megfelelő tesztkörnyezet: minél kevesebbet tesztelsz, annál bizonytalanabb az eredmény.

Az sem mindegy, hogy mobilt vagy asztali nézetet célozol-e, hiszen például a netezők 65%-ánál (a negyedik statisztika) a mobil lett a fő eszköz a vásárláshoz és információkereséshez. Mégis, sok hirdető figyelmen kívül hagyja ezt a tényt. A PPC stratégia lényegében a folyamatos alkalmazkodásról szól. Ha nincs meg ez a rugalmasság, akkor könnyen elúszhat a siker esélye.

Mikor érdemes levenni a fókuszt a mennyiségről, és átállni a minőségre?

Hasznos lehet pluralitás helyett a minőségre koncentrálnod. Például, hiába van 1100 kattintás egy nap, ha abból csak 1 ember iratkozik fel. Ugyanakkor 900 kattintással is megszerezhetsz akár 20 minőségi jelentkezőt, ha a célzásod és a hirdetésed rendben van. Egy Google Ads-elemzés (ötödik statisztika) rámutatott, hogy a minőségi leadekre fordított extra figyelem átlag 27%-kal magasabb konverziós rátát eredményez hosszú távon.

Sokszor vitatott kérdés, hogy mennyire érdemes a mennyiséget hajszolni. Bizonyos esetekben #profik# javasolják a tömeges megjelenést (brandépítésnél, ismertség növelésnél), máshol rejtetten a minőségi lead a cél. Itt jön a képbe az alapos kulcsszó- és demográfiai elemzés, valamint a híres digitális marketing gondolkodók véleménye is. Brian Dean, a backlinkkutatás “fenegyereke” szavaival élve: “Ne próbáld meg mindenkinek eladni a termékedet, csak azoknak, akiknek tényleg szükségük van rá.”

Hogyan válaszd ki a megfelelő eszközöket a kampányoptimalizálás során?

Ahogy egy harcművésznek több fegyvertípust ismernie kell, neked is érdemes több platformot és stratégiát használnod. Összehasonlításképpen nézd meg ezt a 10 soros táblázatot, ami bemutatja, általában milyen eszközök állnak rendelkezésre a PPC stratégia és a kampány menedzselése során. Minden adat természetesen csak illusztratív, de jó képet ad arról, mi mindennel érdemes foglalkoznod:

Eszköz/ Módszer Cél Mérőszám Becsült költség (EUR) Időráfordítás (óra/hét) Elvárt konverzió Alkalmazott kulcsszóstratégia Mobil optimalizálás Egyedi célközönség Platform
Google Ads Keresési forgalom növelése CPC, CTR 5-10/nap 4 Lead-ek Egyező, kifejezés Magas Részletes Google
Facebook Ads Brandépítés, konverziók CPM, CPC 5-15/nap 3 Eladás Érdeklődés alapú Magas Viselkedés Facebook
Instagram Ads Vizuális megjelenés Engagement 4-12/nap 2 Kattintás Életmód fókusszal Kritikus Kor, Nem Instagram
LinkedIn Ads B2B leadgenerálás Lead form kitöltés 8-20/nap 5 Kapcsolatfelvétel IParág Közepes Pozíció LinkedIn
Twitter Ads Gyors hírek, reakciók Retweet, Click 3-6/nap 2 Kattintás Hashtag alapú Közepes Hashtag-közönség Twitter
Pinterest Ads Inspiráció, termékek Kattintás, Mentés 3-7/nap 1 Értékesítés Termék-alapú Nagyon fontos Kategória Pinterest
YouTube Ads Videós brandépítés Megtekintési idő 5-10/nap 3 Feliratkozók Téma-specifikus Közepes Érdeklődés YouTube
TikTok Ads Fiatal közönség elérése Megtekintés, Interakció 4-8/nap 2 Kattintás Trend-alapú Extrém fontos Kor TikTok
Remarketing Visszatérő ügyfelek ROI, CPA Változó 2 Ismételt eladás Előzetes webviselkedés Magas Elhagyott kosár Különféle
Programmatic Ads Automatikus licit eCPM, CPC Változó 4 Skálázható lead AI-alapú Magas Optimalizált Több platform

Ebből is látható, hogy sokféle út vezet a célhoz. Főleg B2B területen lehet érdekes például leadgenerálás céljából a LinkedIn, illetve brandépítésre és konverzió növelésre a Facebook vagy a Google Ads. A platform kiválasztása után viszont jön a beállítások végtelenbe nyúló dzsungele: demográfia, kulcsszavak, megjelenési helyek és így tovább.

Miért érdemes kutatásokat és előzetes kísérleteket végezni?

A digitális marketing egyik legnagyobb előnye, hogy minden mérhető. Legalábbis, ha nem mérsz semmit, akkor nem is nagyon tudsz optimalizálni. Gondolj egy sportcsapatra: ha nem jegyzik fel a meccs utáni statisztikákat, hogyan bővülhet a taktikai arzenáljuk? Ugyanez érvényes a PPC stratégia megfelelő összeállítására is. Adataid alapján döntesz arról, mikor emeld a keretet (1600 forintos szintre), mikor csökkentsd vissza (1300), és hová önts több erőforrást (1000 vs 900 forintos CPC célár?). Folyamatos A/B tesztekkel és kísérleti kampányokkal derül ki, hogy milyen kulcsszavakra érdemes rárepülni.

Ha a célod a konverzió növelés, gyakran már pár nap elegendő ahhoz, hogy észrevedd, működik-e a kampány. Ha negatív trendet látsz, ne ragaszkodj hozzá görcsösen! Igenis állj meg, gondold át, és változtass. Az állandóan ismételgetett mítosz, miszerint “csak 3 hónap után derülnek ki az eredmények”, csak részben igaz. Lehet, hogy bizonyos kampányok időigényesek, de ha eleve rossz úton jársz, az idő csak tovább növeli a költségeket. És ne feledkezz meg a remarketingről sem, ami sok esetben 30-40%-kal emeli a konverziós rátát!

Hogyan kerülhetők el a leggyakoribb félreértések és hibák?

Sokan gondolják, hogy a kampányoptimalizálás kizárólag abban merül ki, hogy emeljük a költségkeretet, és kész. Ez egyszerűen tévhit. Valójában többdimenziós feladat: tesztelned kell a címsorokat, hirdetésszövegeket, célzást, időzítést. Mindegyik komponens külön-külön hibaforrás lehet. Ezért álljon itt 7 hiba (és persze 7 emoji 🔥), amire figyelj oda:

  1. 🔥 Mérőeszközök hibás beállítása: ha rossz a konverziómérés, félrevezet az adat.
  2. 🔥 Túlságosan általános célzás: rengeteg kattintást hoz, de kevés minőségi ügyfelet.
  3. 🔥 Túl sok platform egyszerre: inkább egyet optimalizálj tökéletesen, mint ötöt félgőzzel.
  4. 🔥 Alacsony minőségű kreatívok: rossz vizualitás és gyenge szöveg távoltartja a potens ügyfeleket.
  5. 🔥 Elavult tartalom: új termékhez illik új kampányt készíteni, ne használd a régi anyagokat változtatás nélkül.
  6. 🔥 Közösségi média kommentek figyelmen kívül hagyása: sokszor a visszajelzésben rejlik a kulcs, amit felhasználhatsz a jobb célzáshoz.
  7. 🔥 Stratégia hiánya: ha a digitális jelenlétednek nincs fő iránya, a PPC sem fog csodát tenni.

Bátorságra van szükség a folyamatos méréshez és a gyors döntések meghozatalához. Nincs szentségtörés abban, ha teljesen átalakítod a kampányodat menet közben. Ez a szép az online hirdetések világában: dinamikusan reagálhatsz bármely piaci változásra.

Hogyan lehet fejleszteni később is a PPC stratégiat?

A jövőbeli lehetőségek rendkívüliek: gondolj az AI használatára, a még pontosabb algoritmusokra, vagy épp a kibővített valóság hirdetésekre. A digitális marketing folyamatosan változik, ezért mindig lesznek új kutatások és módszerek (például gépi tanulás a licitkezelésben). Ahogy a fogyasztói szokások átalakulnak, úgy lesz szükség még biomechanikusabb (értsd: emberi oldalt többet figyelembe vevő) kampánybeállításokra is.

Minden “hagyományos” hirdetőnek érdemes lesz megfontolnia, hogy a 1900 forintos napi keret helyett mikor érdemes a 1300-as tartománnyal játszani, vagy mikor kell éppen 1000-re húzni a határt. A jövőben még fontosabb lesz a perszonalizálás, a remarketing listák finom hangolása, illetve a részletesebb demográfiai beállítások. Aki folyamatosan edukálja magát ebben, és figyeli az új kísérleteket, az előtt mindig nyitva áll az ajtó a fejlődésre.

Mikor és hogyan javasolt végrehajtani a finomhangolást?

Az elemzés és a finomhangolás feladata nem csupán a kampány indulásakor releváns. Ideális esetben a kampányoptimalizálás heti rendszerességgel történik. Képzeld el úgy, mint egy hajó navigálását: ha nem korrigálsz időben, teljesen más kikötőbe érkezel, mint ahová eredetileg tartottál. Legalább hetente érdemes ránézni a mutatókra (CPC, CTR, konverziós ráta, ROI), és eldönteni, hogy kell-e enyhén balra vagy jobbra fordulnod.

A kulcsszókészletet is folyamatosan frissíteni kell, hiszen lehetséges, hogy némelyik kifejezés (1400 forintos CPC-vel) már túl drága, míg újabb keresőszavak (900 forint körül) sokkal jobban konvertálnak. Egy sikeres leadgenerálás érdekében mindig azt a mixet kell megtalálni, ahol a kattintási költségek elfogadhatók, a konverziós arány pedig magas. Ha mindezt egy rendszeres felülvizsgálati ütemtervbe illeszted, minimalizálhatod a hibákat.

Gyakran ismételt kérdések

  1. Kérdés: Első kampányom indításához mekkora összeget érdemes tesztelni?
    Válasz: Kezdhetsz 5-10 eurós (EUR) napi kerettel, hogy láss valós adatokat. Ha látod a biztató jeleket, fokozatosan emelheted, például 1000 vagy 1400 forintra.
  2. Kérdés: Mindig szükség van kampányoptimalizálásra?
    Válasz: Igen, a piac és a fogyasztói szokások is állandóan változnak. Az, ami ma működik, lehet, hogy holnap már nem hoz eredményt.
  3. Kérdés: Hogyan állapíthatom meg, hogy a leadgenerálás jó úton halad-e?
    Válasz: Nézd a konverziós rátát, a minősített leadek számát és azt, hogy adott kattintási költség mellett megtérül-e a befektetésed. Ha van dedikált CRM-ed, kövesd végig a leadek útját egészen a vásárlásig.
  4. Kérdés: Mi a teendő, ha túl magas a PPC hirdetés ára (1900 forint felett)?
    Válasz: Próbálj hosszabb kulcsszavakat (long-tail), finomítsd a célzást, vagy elemezd a versenytársak kulcsszóhasználatát. Néha a kevésbé népszerű kifejezések olcsóbbak és hatékonyabbak.
  5. Kérdés: Milyen gyorsan reagáljak a kampányadatokra?
    Válasz: A reakcióidő függ a rendelkezésre álló költségtől és a céltól, de általában heti szinten megéri frissítéseket végezni. Ideális esetben ne hagyd kifutni a teljes keret, mielőtt változtatsz a beállításokon.
  6. Kérdés: Hogyan növelhető a konverzió növelés mobil felhasználóknál?
    Válasz: Tedd mobilbaráttá a landoló oldalt, rövid és lényegre törő űrlapokat használj. Figyeld, hogy a betöltési idő minél rövidebb legyen, és alkalmazz optimalizált kreatívokat. Például videós formátum jobban működhet bizonyos célcsoportoknál.
  7. Kérdés: Mekkora időtávra tervezzek a digitális marketing kampányokkal?
    Válasz: Rövidtávon (1-2 hónap) már láthatsz eredményeket, de a valódi megtérülést általában 3-6 hónap távlatában látod. A lényeg a folyamatos tesztelés és finomhangolás, hogy a befektetett összeg rendre megtérüljön.

Töprengtél már azon, miért van az, hogy egyes vállalkozások rakétasebességgel bővítik az ügyfélkörüket, míg másoknak alig jön néhány új érdeklődő? A válasz sokszor a digitális marketing stratégiák gondos megtervezésében és a kreatív tesztelésben rejlik. A leadgenerálás a modern marketing egyik szent grálja: minél több releváns érdeklődőt szerzel, annál nagyobb az esélyed a végső sikerre. De hogyan lehet ezt a folyamatot turbózni úgy, hogy közben az erőforrásokat is hatékonyan használjuk fel?

Sokan úgy gondolják, elég beállítani pár PPC hirdetéset, és onnantól minden megy, mint a karikacsapás. Valójában a kampányod, a PPC stratégia, a kampányoptimalizálás és a konverzió növelés csupa olyan kifejezés, amelyek egymást feltételezik. Olyan ez, mint amikor egy zenedarabot adsz elő: a hangoknak, a ritmusnak és a tempónak mind passzolnia kell. Ez az első analógia: ha csak a dobos játéka tökéletes, de a gitáros lemarad, oda a harmónia. Ugyanígy, ha az online hirdetések be vannak állítva, de a leszállási oldalad rossz, a végeredmény soványka lesz.

Vannak, akik 1900 forintot költenek naponta a kampányukra, míg mások csak 900-at, és mégis ugyanannyi új ügyfelet szereznek. Vajon mi okozza ezt a különbséget? Ahogyan egy Forma–1-es autó beállításai is hatással vannak a teljesítményre, úgy a 1000, 1100 vagy 1300 forintos napi keretek, a 1400 vagy 1600 kattintásszámok, valamint a PPC stratégia egyes elemei mind kulcsfontosságú szereppel bírnak. Ez a Forma–1-es példa a második analógia: egy-egy apró csavar is az egész teljesítményt meghatározhatja. Ha kíváncsi vagy, milyen konkrét trükkökkel hozhatsz ki még többet a digitális marketing tevékenységeidből, olvass tovább!

Ki nyer a legnagyobbat, és miért érdemes alaposan megválogatni a kampánystratégiákat?

Tegyük fel, hogy van egy fiatal, kreatív csapatod, akik új kézműves terméket dobnak piacra. Ti vagytok azok, akiknek szívügyük az egyediség, de még sincs akkora költségkeretetek, mint mondjuk egy multinacionális vállalatnak. Ilyenkor lép színre az okos célzás és a mérhető leadgenerálás. A statisztikák is azt mutatják, hogy:

Ezek a számok azt mutatják, hogy nemcsak a nagyhalak tudják kihasználni az online hirdetések erejét, de a kis- és közepes vállalkozások is. Olyan ez, mint egy izgalmas társasjáték (harmadik analógia), amelyben számít a stratégiád, a pozícióválasztásod és az, hogyan kevered a lapjaidat. Ha ügyesen játszol, a kisebb költségkeret sem feltétlenül hátrány.

(Körülbelül 200 szó)

Mikor érdemes új trükkökhöz folyamodni, hogy megugorjanak a számok?

Sokan azt kérdezik, van-e “jó időpont” arra, hogy átvariáld a PPC stratégia beállításaidat és megemeld a kiadásokat mondjuk 1100 forintról 1900-ra, vagy épp csökkentsd, ha nem jönnek a várt eredmények. A válasz: mindig akkor, amikor az adatok ezt mutatják. Ha két hete fut a kampány, és azt látod, hogy leginkább a fiatal korosztály kattint, de a konverziók csekélyek, változtass a korcsoport célzáson, a hirdetés üzenetén, vagy akár annak stílusán. A digitális marketing sokkal inkább maraton, mint sprint, de ettől még villámgyorsan kell reagálnod, ha a mutatók mást mondanak.

Képzeld el, hogy elkezdesz egy kampányt 1000 forintos napi kerettel, és vársz egy kis időt, hogy begyűjtsd az adatokat. Ha a reklám rendben teljesít, lassan emelhetsz 1300-ra vagy 1400-ra. Ellenben, ha kiderül, hogy az elköltött forintok nem hozzák vissza a várakozást, akkor sem kell kétségbe esni. Nézd meg, lehet-e valamelyik hirdetéscsoportot kikapcsolni, vagy a kampányoptimalizálás részeként kicserélni a kreatívokat. A legjobb marketingesek nem egyszeri beállítás alapján dolgoznak, hanem folyamatosan finomhangolnak. Ez mutatkozik meg igazi versenyelőnyként a piacon.

(Körülbelül 200 szó)

Hol jelentkeznek a leggyakoribb kihívások, és miért érdemes többféle módszert kipróbálni?

Nem csupán a kulcsszókutatásról van szó: a PPC stratégia magában foglalja a hirdetésszövegek optimalizálását, a földrajzi és demográfiai célzást, valamint a remarketinget. A leggyakoribb próbatételek közé tartozik, ha túl magas a kattintási költség (például 1600 forint), mégsem konvertál eléggé a kampány. Ekkor elgondolkodsz, érdemes-e bedobni a törülközőt, vagy megpróbálni más napszakokra időzíteni a hirdetéseket, esetleg lecserélni a landoló oldali ajánlatot. Valaki lehet, hogy 900 forinttal dolgozik, és azzal is remek eredményt ér el, míg valaki 1900 forintos kerettel is vért izzad.

A trükkök sorában a legelső a folyamatos A/B tesztelés. Ez azt jelenti, hogy egyszerre két-háromféle hirdetést mutatsz ugyanannak a közönségnek, majd megnézed, melyik teljesít jobban. Ezzel kiderítheted, hogy mondjuk egy rövid, vicces szövegre jobban reagálnak, mint egy hivatalosra. Második fontos szempont a remarketing: ha valaki már meglátogatta a weboldalad, miért ne próbálnád meg újra elérni őt egy testreszabott üzenettel? A statisztikák azt mutatják, hogy a remarketing alkalmazásával 0,5x–2x-es konverziónövekedés is elérhető (egy 2022-es iparági elemzés szerint). De érdemes akár a közösségi médiában is hirdetni, persze csak akkor, ha a célcsoportod valóban ott tartózkodik.

(Körülbelül 200 szó)

Miért érdemes listákat és mérőszámokat használni a hatékonyság követéséhez?

Ha nincs előtted a pontos számadat, olyan, mintha csukott szemmel vezetnél: nem tudod, mikor fékezz, és mikor gyorsíts. Ugyanez érvényes a leadgenerálás egész folyamatára. Egy ismert mondás szerint: “Ha nem mérsz, nem is tudsz fejlődni.” A statisztikák – kattintási arány (CTR), átkattintási költség (CPC), konverziós ráta (CR) – mind olyan mutatók, amelyekből kiolvasható, hogy a konverzió növelés tényleg sikerrel jár-e. A siker kulcsa lehet az is, hogy rendszeresen ellenőrzöd, hogyan reagálnak az érdeklődők egy-egy új ajánlatra.

Nézzük is meg egy 10 soros táblázatban, milyen szempontokat lehet figyelni a digitális marketing során, és miért. Az adatok csak illusztrációk, de jól mutatják, mennyire sokféle tényezőre kell együtt fókuszálni:

Rangsor Mérőszám Cél Időszak Költségkeret (Ft/nap) Várt konverzió Trükk/módszer Megjegyzés
1 CTR Forgalom terelése Heti 1000 20 kattintás naponta Rövid címsorok Fókusz: mobil felhasználók
2 CPC Költséghatékonyság Napi 1300 5-10 minőségi lead Long-tail kulcsszavak Nagy versenyű piacnál drágább lehet
3 Konverziós ráta Eladás/feliratkozás Heti 900 3-4 lead naponta Landoló oldal optimalizálása FONTOS: betöltési idő minimalizálása
4 CPA (Cost Per Acquisition) Ügyfélszerzés költsége Havi 1400 Legalább 50 új lead/hó Remarketing Megéri, ha termékérték magas
5 ROI Befektetés megtérülése Negyedéves 1900 Tranzakciók emelkedése Keresztértékesítés Magas kosárértékű termékeknél
6 Bounce Rate Oldalon maradás Heti 1100 Kisebb mint 40% Érdekes tartalom Távozókat remarketingelheted
7 Engagement Rate Közösségi aktivitás Napi 1600 7-10 reakció/poszt Képi elemek, videók Interakció a brand iránt
8 Frequency Hirdetés ismétlése Heti 1000 Max. 3-4 megjelenés/fő Időzítés Túlzott gyakoriság irritáló lehet
9 MRR (Monthly Recurring Revenue) Havi bevétel növelése Havi 1300 10% bővülés Előfizetéses modell Folyamatos hirdetési jelenlét
10 LTV (Lifetime Value) Hosszú távú ügyfélérték Éves 1400 Jobb ügyfélmegtartás Perszonalizáció Hűségprogramok előnyösek

(Körülbelül 200 szó)

Miért hasznos a “trükktár” bővítése, és Hogyan érheted el vele a maximális eredményt?

Nézzünk néhány konkrét taktikát, amelyekkel a leadgenerálás sokkal könnyebbé válhat. Ezek nem csodaszerek, de ha tudatosan alkalmazod őket, érezhetően jobb eredményt érhetsz el rövid idő alatt. Lássunk 7 hasznos “trükköt” (és melléjük 7 emoji 💡) a teljesség igénye nélkül:

  1. 💡 Landoló oldalak tesztelése: A/B tesztekkel kiderül, melyik cím, gombszín vagy ajánlat generál több konverziót.
  2. 💡 Hosszabb kulcsszavak használata: Ezzel csökkentheted a versenyt és várhatóan a PPC hirdetés költségét is.
  3. 💡 Remarketing kampányok tervezése: Ne feledd: a korábban érdeklődő felhasználók nagyobb eséllyel válnak vásárlóvá.
  4. 💡 Senkinek se legyen “rejtett költség” érzése: Légy őszinte a terméked vagy szolgáltatásod előnyeiről és áráról.
  5. 💡 Közösségi bizonyíték megmutatása: Vélemények, ajánlások, esettanulmányok segíthetnek meggyőzni a bizonytalanokat.
  6. 💡 Dinamikus kulcsszavak beépítése: Platformok támogatják, hogy a címsorban megjelenjék a pontos keresés. Ettől relevánsabbá válhatsz.
  7. 💡 Optimalizált űrlapok: Minél rövidebb és informatívabb, annál hamarabb tölti ki az érdeklődő, így nő a konverzió növelés.

(Körülbelül 200 szó)

Hogyan folytatható a bővítés és a fejlődés hosszú távon?

Az online hirdetések világa sosem statikus. A platformok algoritmusai, az emberek szokásai és a piaci versenyhelyzet mind-mind változnak idővel. Ezért sem ragadhatsz le egyetlen módszernél. Folyamatosan böngészned kell az új trendeket, kísérletezned a 1900 után mondjuk a 1300 forintos ajánlatokkal, vagy épp átnézni, hogy a 1000 forintos kattintási keret mikor válthatja ki a 1400-at. Lehet, hogy a szezonális kampányoknál jobban működik a célzott közönség, de év közben a szélesebb reach a nyerő.

Ha még sosem használtál automatizált licitstratégiákat, próbáld ki őket. Bizonyos esetekben a Google vagy a Facebook képes önállóan monitorozni a konverziós adatokat, és ennek alapján lépést tartani a piaccal. Akár új, még kísérleti státusú platformokon is feltűnhetsz, ha ott található meg a célközönséged. A kampányoptimalizálás ne legyen egy lezárt fejezet, sokkal inkább egy folyamatosan íródó történet.

(Körülbelül 200 szó)

Gyakran ismételt kérdések

  1. Kérdés: Hány nap után láthatom az eredményeket?
    Válasz: Egy jól célzott kampány már 1-2 hét alatt mutathat jeleket. A kulcsszó beállítások, a PPC stratégia és a landoló oldalak minősége is döntő lehet.
  2. Kérdés: Megérheti alacsony költségkerettel (900 forint/nap) indítani?
    Válasz: Igen, kezdésnek megfelelő. Így felméred, mennyire releváns a célzásod, és ha pozitívak az eredmények, később emelheted a keretet, akár 1100 vagy 1900 forintra.
  3. Kérdés: Miért fontos a remarketing a leadgenerálás során?
    Válasz: Az érdeklődők többsége nem rögtön vásárol. A remarketing lehetővé teszi, hogy újból eléjük tárd az ajánlatodat, és ezzel javuljon a konverzió növelés esélye.
  4. Kérdés: Érdemes egyszerre több platformon hirdetni?
    Válasz: Általában igen, de ne feledd, hogy mindegyik platform eltérő célcsoportot vonz. Ha kezdetben kicsi a büdzséd, inkább egy-két csatornára fókuszálj, és ott tesztelj alaposan.
  5. Kérdés: Hogyan kalkuláljam ki a megtérülésemet (ROI)?
    Válasz: Összevedd a hirdetésekre költött összeget a bevétellel, amit a kampány generált. Ha például 1600 forintos naponkénti keretre 10 új megrendelést kapsz, számold ki, mennyi bevételt termeltél belőlük, és hasonlítsd össze a hirdetési költséggel.
  6. Kérdés: Hogyan válaszd ki a legjobb kampányoptimalizálás eszközöket?
    Válasz: Nézd meg, hogy a választott platform biztosít-e elegendő adatot (pl. Google Ads, Facebook Ads jelentések). Ha részletes riportokat kapsz, könnyebb lesz pontosan igazítani a beállításokat a céljaidhoz.
  7. Kérdés: Mi a legnagyobb buktató a digitális marketing kampányoknál?
    Válasz: Ha nem méred megfelelően a folyamatokat. A lényeg az állandó elemzés, hogy tudd, melyik kulcsszó, milyen típusú hirdetés vagy landoló oldal hozza a legtöbb minőségi leadet.

Hozzászólások (0)

Hozzászólás írása

Ahhoz, hogy hozzászólást írhass, regisztrálnod kell.